Otwarcie Galerii "Palarnia" na WPiA - wystawa prac Marka Okrassy

Ostatnia modyfikacja: środa, 15 Maj, 2024 - 12:48

W najbliższych dniach od piątku 17.05. do wtorku 21.05.  na Wydziale Prawa i Administracji UG w Galerii "Palarnia"  oraz otoczeniu (na pierwszym piętrze przy wyjściu z Auli) odbędzie się wystawa prac Marka Okrassy.

Dziekan WPiA dr hab. Wojciech Zalewski, prof. UG serdecznie zaprasza na uroczyste otwarcie Galerii i Wystawy w piątek 17.05 o godz. 9.30 oraz na Finisaż z udziałem autora prac we wtorek 21.05. o godz. 17.00.
Zapraszamy również do oglądania wystawy!

Prof. dr hab. Ewa Bagińska powołana do Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Cywilnego!

Ostatnia modyfikacja: środa, 15 Maj, 2024 - 12:19

Prof. dr hab. Ewa Bagińska, Kierownik Katedry Prawa Cywilnego WPiA UG została w dniu 14 maja 2024 r. powołana przez Prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska, na wniosek Ministra Sprawiedliwości Adama Bodnara, po zasięgnięciu opinii prof. Marka Safjana (Przewodniczącego Komisji) w skład Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Cywilnego.

Relacja: Tydzień Zawodów Prawniczych

Ostatnia modyfikacja: poniedziałek, 13 Maj, 2024 - 15:29

W ubiegłym tygodniu maturzyści przystąpili do egzaminu dojrzałości na poziomie podstawowym. Wśród zdających tegoroczną maturę są uczniowie, którzy odwiedzili nasz Wydział w dniach 8-12 kwietnia 2024 r. w związku z odbywającym się wówczas Tygodniem Zawodów Prawniczych, pod hasłem #LoveLaw. Wracając wspomnieniami do tego wydarzenia wyrażamy nadzieję i trzymamy mocno kciuki, aby wyniki matur umożliwiły uczniom klas maturalnych zrealizowanie marzeń o podjęciu studiów w murach WPiA UG.

Kawiarnia Dydaktyczna - majowe spotkanie, 7.05

Ostatnia modyfikacja: czwartek, 25 Kwiecień, 2024 - 12:44

Wydziałowy Zespół ds. Zapewnienia Jakości Kształcenia zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu: „Kawiarnia Dydaktyczna".
Spotkanie odbędzie się 7 maja o godz. 10:45 w sali 2028.

"Kawiarnia" to miejsce, gdzie dyskutujemy o dobrej dydaktyce na WPiA.
Jest to okazja do podzielenia się swoimi doświadczeniami, a także do posłuchania innych.

Dr hab. Sławomir Steinborn, prof. UG został w dniu 4 kwietnia 2024 r. powołany przez premiera Donalda Tuska, na wniosek Ministra Sprawiedliwości Adama Bodnara w skład Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Karnego.

Ostatnia modyfikacja: poniedziałek, 15 Kwiecień, 2024 - 13:32

Celem Komisji będzie opracowywanie projektów regulacji z zakresu szeroko rozumianego prawa karnego materialnego, procesowego i wykonawczego, prawa karnego skarbowego oraz prawa o wykroczeniach.
Jak wskazał Minister Sprawiedliwości Adam Bodnar, wręczając nominację Panu Profesorowi i dwunastu pozostałym członkom Komisji, wraca ona do Ministerstwa Sprawiedliwości po ośmiu latach przerwy, a przecież prawo, w tym prawo karne-nie może być tworzone bez udziału ekspertów. Wówczas przy opracowywaniu regulacji powstaje ryzyko wpływów politycznych.

Dr hab. Wojciech Zalewski, prof. UG powołany na funkcję Dziekana WPiA na kadencję 2024-28!

Ostatnia modyfikacja: piątek, 12 Kwiecień, 2024 - 09:43

W dniu 11 kwietnia 2024 r. w Bibliotece Uniwersytetu Gdańskiego odbyło się uroczyste mianowanie dziekanów na kadencję 2024-2028.

Podczas tej uroczystości dr hab. Wojciech Zalewski, prof. UG odebrał akt powołania na stanowisko Dziekana Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego na 4-letnią kadencję.
W liście gratulacyjnym Rektor UG prof. dr hab. Piotr Stepnowski podkreślił istotny udział Pana Dziekana w budowaniu wysokiej pozycji i prestiżu Alma Mater.